WCZYTYWANIE ZAPISANEJ KONFIGURACJI

warunki pogodowe

Czym różnią się kamery zewnętrzne od wewnętrznych?

Kamery ze względu na zastosowanie możemy podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrze. Kamery niehermetyczne są przeznaczone tylko do zastosowań wewnątrz pomieszczeń natomiast hermetyczne mogą być stosowane zarówno w środku jak i na zewnątrz.

Kamery zewnętrzne posiadają szczelną obudowę, odporną na wszelkie warunki atmosferyczne. Mogą pracować przy ujemnych temperaturach oraz w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza. Klasa szczelności wskazuje nam jaką obudową zastosowano w danej kamerze. Przy kamerach zewnętrznych ta klasa wynosi zazwyczaj IP66 lub IP67.

kąt widzenia

Co to jest kąt widzenia?

Kąt widzenia kamery zależy od ogniskowej obiektywu oraz zastosowanego w kamerze przetwornika obrazu. Im ogniskowa jest mniejsza tym pole widzenia kamery jest większe. Przy wyborze kamery należy wziąć pod uwagę, gdzie ona będzie zamontowana, na jakiej wysokości, jakie obiekty będzie monitorowała oraz z jakiej odległości.

W małych i niskich pomieszczeniach na pewno niezbędny będzie szeroki kąt widzenia (np. 90 stopni), który pozwoli na podgląd całego obszaru. W przypadku monitoringu bramy i większych odległości od obiektu zaleca się zastosowanie kamer o wąskim kącie widzenia, aby uzyskać lepszą jakość obrazu w interesującym nas miejscu.
reflektor podczerwieni

Widoczność w nocy (reflektor podczerwieni)

Widoczność w nocy zapewnia nam wbudowany w kamerze reflektor podczerwieni. Pozwala on na monitorowanie obszaru w całkowitej ciemności i oświetlenie podczerwone niewidoczne dla oka ludzkiego. Uzyskujemy wtedy obraz czarno-biały. Zasięg reflektora określany jest w metrach i z reguły wynosi od 10 do 60m. Zależy on od wbudowanych diod IR oraz od rodzaju oświetlanych powierzchni. Przy wyborze kamery należy wziąć pod uwagę, że jest to maksymalny zasięg reflektora uwzględniając pewien zapas. Dobranie zbyt mocnego reflektora może jednak powodować prześwietlenie obrazu i biały obraz w miejscu blisko położonych przedmiotów.

obiektyw Obiektyw jest to element optyczny kamery, który ma również wpływ na jakość obrazu i ilość przepuszczanego światła. Podstawowym parametrem obiektywu jest jego ogniskowa, która decyduje o szerokości kąta widzenia. Kamery posiadają wbudowany obiektyw stało bądź zmiennoogniskowy. Kamery z regulacją obiektywu umożliwiają zmianę ogniskowej i dostosowanie uzyskiwanego pola widzenia w zależności od monitorowanego obiektu. W zależności od modelu kamery regulacja może odbywać się ręcznie przy kamerze lub zdalnie (tzw. motozoom) z poziomu rejestratora.

Konfigurator usługi kompleks dla monitoringu IP

Tutaj złożysz swój zestaw monitoringu IP

Jakie kamery Cię interesują?

Zawęź wyniki w wyborze kamer

Wybierz kamery

Wybierz odpowiedni model oraz liczbę kamer.

ajax load

Jaki rejestrator Cię interesuje?

Rejestrator to urządzenie stosowane do nagrywania obrazu z kamer. Oferowane przez nas rejestratory mogą nagrywać obraz do 32 kamer (w zależności od modelu).

Wybierz rejestrator

Wybierz odpowiedni model rejestratora.

Jaki dysk twardy potrzebujesz do rejestratora?

Rejestrator zapisuje na dysku twardym obraz z kamer. Niektóre rejestratory mogą obsługiwać różną ilość dysków twardych.

Jaki switch Cię interesuje?

Dostępne poniżej switche nie posiadają zasilania PoE. Umożliwiają one podłączenie kamery (bez PoE) z rejestratorem (bez PoE). Dodatkowo podłączając Internet do switcha można otrzymać podgląd zdalny obrazu z kamer.

Jaki switch PoE Cię interesuje?

Switch PoE zasila kamery (jeśli posiadają PoE). Taki switch najczęściej wybierany jest gdy rejestrator nie posiada switch PoE.

Wybierz zasilacze do kamer

Każda kamera (w której nie planujemy dostarczyć zasilania PoE) potrzebuje zasilacza.

Wbierz profesjonalną listwe zasilającą (opcjonalnie)

Profesjonalne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe

Jakie przewody Cię interesują i ile metrów potrzebujesz?

Przewody oprócz przesyłu sygnału wideo, mogą również zasilać kamery. W tym celu kamera powinna być wyposażona w PoE. Zasilanie może być przeprowadzone z rejestratora posiadającego PoE lub switcha PoE.

Wybraliśmy za Ciebie potrzebną ilość wtyków do przewodów

Złączki są dobrane w oparciu o ilość wybranych kamer (w każdej chwili możesz zmienić ilość na własną, według potrzeb).

Wybierz monitor (opcjonalnie)

Sprawdzone monitory do systemu monitoringu.

Wybierz kabel hdmi do monitora (opcjonalnie)

Wybierz kabel spełniający Twoje wymagania

Podsumowanie

Nazwa produktu Cena jednostkowa Ilość Suma częściowa
ŁĄCZNIE 0,00
(netto 0,00)
  • Wszelkie uwagi, sugestie czy problemy prosimy zgłaszać na adres mailowy biuro@hurton.pl.